Графітні олівці
Оберіть підкатегорію
Графітні олівці - початок будь-якої роботи
Графітні олівці, або прості - це початок будь-якої художньої роботи. Все починається із розмітки. Тому один-два графітні олівці різної щільності просто повинні бути у кожного художника. Інша справа – графіка. Графітними олівцями можна написати картину розміром з ніготь або зі стіну. Від перших штрихів ескізу до найдрібніших деталей. За допомогою графітних олівців малюють фотореалістичні роботи. Їх можна заточити точилкою, це буде швидше, або ножем, зробивши собі зручну довжину грифеля – так роблять професіонали. У будь-якому випадку є три характеристики графітних олівців, на які потрібно звернути увагу при покупці.
На що звертати увагу при покупці графітних олівців?
- Деревина. Найкраща деревина - кедр. Якщо на графітних олівцях написано, що вони зроблені з кедра - вам буде легко їх заточувати, вони не розтріскаються. Є ще новинка – повністю графітні бездеревні олівці Koh-I-Noor Progresso. Їхня особливість у тому, що ви можете надати їм нестандартної плоскої форми і малювати дуже широкими штрихами.
- Щільність. Це саме той параметр, який розрізняє 12 різних олівців у наборі. Щільність відповідає за те, наскільки олівець буде світлим або темним за максимальної сили натискання. Найтвердіші олівці позначаються латинською літерою H і малюють найсвітлішими штрихами – твердий грифель лише злегка чіпляється за папір. М'які олівці позначаються літерою B та малюють темними штрихами. Середні варіанти позначаються HB та F. Зазвичай графітні олівці в наборі бувають від 2H до 8B. Проте, роблять і екстремальні варіанти графітних олівців 9H-9B.
- Бренд. Не настільки важливий параметр, однак, європейські виробники роблять загалом якісніші графітні олівці, ніж китайські. Особливо хороші бренди професійних графітних олівців це Conte a Paris, Koh-i-Noor, Derwent, Faber-Castell та Caran d’Ache. Особливості кожного бренду докладно описані у розділі із наборами графітних олівців.
У коробці олівці можуть бути заточені та не заточені. Якщо ви хочете відразу почати малювати - беріть заточені, до того ж, вони виглядають охайніше. Не заточені будуть кориснішими тим, хто звик самостійно заточувати олівці, так буде додатковий запас деревини.
Як малювати графітними олівцями
Правильно тримайте олівець. Якщо ви робите швидкий скетч або малюнок – ви можете тримати олівець так само, як ручку, близько до початку. Якщо ж ви працюєте над точним ескізом, який потім допрацьовуватимете до закінченого рисунка - візьміть олівець ближче до середини. Так у вас зміниться нахил олівця до паперу і стане простіше контролювати силу тиску та чіткість лінії. Перші рази може бути трохи незручно, але потім ви за звичкою братимете олівець саме так.
Контролюйте силу натиску. Графітний олівець HB навіть при максимальному тиску даватиме не такий темний колір, як олівець 9B, але кожен олівець має свою градацію відтінків від світлого до темного, залежно від натискання. Після покупки нового графітного олівця зробіть смужку градації тону – почніть з найлегшого натискання і плавно збільшуйте натиск до максимуму. Так ви краще зрозумієте, яка вам потрібна сила натиску для тієї чи іншої лінії, і олівці якої щільності найкраще підійдуть для вашого завдання.
Спробуйте різний папір. Для графітних олівців найкраще підходить папір для рисунку та скетчингу. У нього легка текстура з дуже дрібним зерном, на якій добре видно власну текстуру графіту, і при цьому ви можете писати дрібні деталі. З іншого боку, якщо ви хочете зробити великий рисунок, спробуйте взяти папір із середнім зерном. Так, у великих об'єктів рисунку з'явиться додаткова фактура за допомогою нерівностей тону.
Поєднуйте чіткі лінії, широке штрихування та розтушовування. Так ви надасте своєму стилю неповторності та індивідуальності. Графітними олівцями можна робити і м'які переходи без чіткої межі тону – для цього розтушуйте олівець пальцем, серветкою або спеціальним блендером. Можна і малювати штрихуванням - різні напрямки ліній, їх товщина та довжина допоможе передати будь-яку текстуру - від металу до котячої шерсті.
Додайте кольорову пляму. У сучасному стилі важлива свобода думки, потяг до експериментів. Коли ви малюєте графітними олівцями, малюнок вийде монохромним, але нічого не заважає вам наприкінці додати яскраву і виразну абстрактну кольорову пляму кольоровими олівцями. У вас може вийти цікава візуальна робота, яка легко впишеться в сучасний інтер'єр.
Зафіксуйте лаком. Графіт сам собою - м'який матеріал. А це означає, що він змащуватиметься від дотиків і навіть просто у закритому альбомі. Якщо ви любите малювати дрібні деталі, захистіть готову роботу фіксуючим лаком. Матові лаки особливо цінуються зараз, бо не бликують у сканері та на фото.