Акварельні маркери
Акварельні маркери - маркери для малювання на водній основі
Акварельні маркери це найсучасніше та зручне рішення для швидких акварельних скетчів. Якщо ви декоруєте сторінку в Bullet Journal або робите гарний заголовок у своєму конспекті, якщо любите летеринг та дудли - акварельними маркерами або, по-іншому, брашпенами це робити набагато зручніше, ніж повноцінно розводити акварель на палітрі та шукати пензлики.
Акварель все ще вважається одним із найкращих матеріалів для живопису, і маркери-пензлики навіть не намагаються з нею конкурувати у професійному сегменті живопису. Але вони займають іншу нішу – повсякденну. Якщо вам просто подобається малювати для душі та натхнення може прийти раптово, якщо ви можете малювати хоч у зошиті, хоч на офісному аркуші паперу – акварельні маркери створені спеціально для вас.
Акварельні маркери Winsor PROMARKER Watercolour
Ці маркери створені для ілюстрацій напівпрофесійної якості. На відміну від інших брашпенів тут використовуються справжня пігментна основа, а не чорнило, тому маркери Winsor Promarker Watercolor дозволяють малювати мокрим по-мокрому. Якщо ви спробуєте створити "класичну" мокру акварель брашпенами Ecoline або Koi, колір буде занадто в'їдливим і важко буде розмити фарбу по великій поверхні. Брашпени Winsor – зовсім інша справа. Дотик пензликом такого маркера до мокрого паперу залишає такий же слід, що розтікається, як і у звичайної акварелі, і різниця неозброєним оком непомітна.
Як малюють акварельними маркерами
У відео-туторіалах на Ютубі можна побачити безліч різноманітних технік малювання акварельними маркерами Winsor. Ось деякі поради, як почати малювати акварельними маркерами:
- Вам знадобиться аркуш акварельного паперу гарячого пресування - гладка поверхня більше підходить для маркерів, ніж класичний середньозерновий папір холодного пресування або торшон. Поруч розташуйте керамічну палітру, скло з підкладкою з білого паперу або навіть звичайний файл. Візьміть пензлик із білки та банку з водою або синтетичний пензель із резервуаром.
- Знайдіть фото чи картинку, з якою ви хочете малювати. Це буде ваш референс. Якщо ви тільки починаєте – беріть прості краєвиди чи окремі об'єкти. Як тільки ви розберетеся, як користуватися маркерами, ви зможете перейти до складніших сюжетів.
- Почніть із найсвітліших кольорів. Перші тони повинні бути найпрозорішими, ледве відрізняючись від білого паперу. Знайдіть найсвітліші ділянки на вашому референсі, потім візьміть найближчий за тоном маркер, помалюйте їм по палітрі. Потім пензликом додавайте воду, розмішавши фарбу до дуже світлого тону. Акварельні маркери Winsor дозволяють розводити пігменти, фарби не скочуються, а поводяться так само, як звичайна акварель.
- Пензликом покладіть спочатку найсвітліший тон, навіть якщо це будуть ділянки в різних краях картини. Потім змішайте наступний тон трохи темніше, ви можете розводити один маркер, так і кілька різних змішати в складний тон - покладіть кольори на палітру поруч, і вже пензликом змішайте їх. Поступово переходьте до дедалі темніших ділянок.
- Найтемніші ділянки, швидше за все, вже будуть такі ж по тону, як чистий колір маркерів, або навіть темніші. Проте всі тіні, крім власної - під об'єктом, краще малювати з додаванням води, щоб вони не контрастували з рештою кольорів у картині.
- Дайте малюнку висохнути, це станеться так само швидко, як випаровується вода з поверхні паперу. Після цього ви можете додати фактурності вашій роботі - візьміть лайнер Faber-Castell або Sakura Micron, відмінно підійде і Мультилайнер Copic, та окресліть контури та межі ваших об'єктів. Ви навіть можете штрихуванням позначити тінь, головне - не робити її занадто щільною, щоб було видно колір. Ці лайнери водостійкі, тому вони не розмажуться, навіть якщо ви поверх знову малюватимете аквареллю.
- Якщо ви малюєте окремий об'єкт або кілька на білому тлі - як більшість акварельних скетчів, ви можете додати яскравого контрасту до вашої роботи: візьміть акварельний маркер протилежного кольору до основних у картині. Наприклад, якщо основні тони були бежеві, жовті і земляні - відмінно підійде яскраво-блакитний, прямо як наш ларузний метелик. Для довідки використовуйте коло Іттена – протилежні кольори на ньому – це найсильніші контрасти. Потім, прямо цим маркером, без допомоги пензлика, найкраще його твердим наконечником, обведіть ту сторону об'єкта, з якою має бути тінь, що падає. Так ви отримаєте яскраву ілюстрацію, що чіпляє погляд, яка чудово виглядатиме і на фото в Інстаграм і на стіні.
- Якщо вам більше подобається м'якість акварельних фарб - виберіть ті підтони, які ви бачите в тінях на референсі, розведіть їх на палітрі за допомогою декількох маркерів, і покладіть пензликом на папір. Для тіней особливо добре підходить техніка мокрим по-мокрому, тому сміливо змочіть водою простір для тіні, а потім додавайте фарбу.
У чому особливість маркерів Winsor PROMARKER Watercolour
- Вони двосторонні. З одного боку щільний пензлик, яким зручно робити летеринг, він справляється навіть зі східною каліграфією, і ви можете малювати прямо їм, без допомоги натурального пензлика з білки. З іншого боку щільний кінчик, більше схожий на класичний фломастер, але так само акварельний і розводиться водою.
- Пігментоване чорнило. Ці маркери найкраще з усіх маркерів на водній основі справляються з технікою мокрим по-мокрому, відмінно накладаються один на одного і залишають таку ж легкість і прозорість кольору при висиханні, як і класична акварель.
- Палітра багатих та розкішних кольорів. Winsor вибрали саме ті кольори, які дозволять вирішити більшість художніх завдань, які чудово виглядають на фото і згодом не втрачають кольору та яскравість. Палітра Watercolor складається з 36 кольорів і в ній є всі базові кольори, потрібні художнику.
- Чистота та легкість. Тепер ви можете малювати будь-де, більше не потрібно нести фарби і вигадувати, як помити пензлик посеред парку. Набір акварельних маркерів Winsor можна просто покласти в кишеню, щільні ковпачки защіплять одяг, і при малюванні ваші руки будуть чисті і незаплямлені.
Акварельні маркери Ecoline від Royal Talens, Нідерланди
Ecoline створювалися із любов'ю до природи Землі. Пластик цих маркерів виготовляється із вторинної сировини, а наконечник зроблений двостороннім, щоб подвоїти довжину життя кожного маркера.
Тепер, коли наконечник-пензель зітреться, ви зможете розкрити маркер, витягнути наконечник повністю, перевернути його, заправити назад, і продовжити користуватися новим пензликом, як з магазину. Крім того, такий спосіб дозволяє освіжити яскравість чорнила, навіть якщо маркер залишився лежати без ковпачка на цілий день.
Маркери або брашпени Ecoline використовуються для леттерингу, оформлення конспектів та щоденників, ілюстрацій та скетчингу в Bullet Journal та скетчбуках, а також, звичайно ж, у професійних роботах.
Користуйтеся акварельними маркерами та насолоджуйтесь створчістю разом із арт-магазином АЗУР!