Степлери та діркопробивачі
Діркопробивачі для паперу.
Діркопробивач як канцелярський інструмент, було винайдено ще у 19 столітті. Основне його завдання полегшити процес створювати в папері круглих отворів, щоб швидко і легко підшивати аркуші разом.
В сучасному світі існує міжнародний стандарт на розташування і розмір цих отворів, зроблених діркопробивачем. Завдяки стандарту документи легко підшиваються в будь-яку папку-реєстратор, швидкозшивач, папку на кільцях або інші варіанти архівних папок не залежно від того в якій країні ви знаходитесь.
Діркопробивачі мають наступні особливості:
- Потужність. Стандартний офісний діркопробивач може пробити до 10 аркушів одночасно. Більш потужні моделі можуть справитись з кількістю від 30 до 40 аркушів.
- Матеріал корпусу. Металевий корпус діркопробивача добре підійде для інтенсивних навантажень. Пластиковий корпус більш легкий але не менш надійний. З пластику зазвичай виготовляють лише верхню частину, ріжучий вузол та підставка лишаються металевими.
- Висувна лінійка для різних форматів паперу. Лінійка дає можливість робити отвори на потрібній відстані від краю на різних форматах паперу - А4, А5, А6. Не зважаючи на міжнародний стандарт виміри все ж потрібні, в залежності від формату вибраного вами паперу.
- Підошва. В діркопробивачах може бути пластикова, металічна, гумова. Особливість останньої – забезпечую стійкість та запобігає ковзанню і появі подряпин на поверхні столу при роботі.
Цікава функція діркопробивачів – 888. Таке маркування можна зустріти на лінійках у деяких моделей діркопробивачів. Її використання дозволяє пробивати діркопробивачем 4 отвори з необхідною відстанню для папок що мають 4-рі кільця. Досить встановити лінійку на значення 888, проколоти аркуш паперу з одного боку, а потім перевернути і зробити ще 2 отвори.
Степлер канцелярський.
Зручний офісний прилад для миттєвого зшивання аркушів паперу скобами. З моменту свого винайдення він подорожував він здійснив свою подорож від столів королівських осіб до вашого робочого місця.
Параметрами, що відрізняють різні види стиплерів.
- Потужність. Стандартний офісний степлер може зшити від 10 до 15 аркушів одночасно, паперу 80 г/м2. Більш потужні моделі можуть справитись з кількістю до 100 аркушів.
- Глибина зшивання. На глибину скріплення звертають увагу не так часто. Цей критерій задає максимальну відстань від краю паперу до місця прошивки скобою. Значення для маленьких степлерів - 25-40 мм, для настільних моделей - до 95 мм.
- Тип скоби. Цей параметр вказаний в характеристиках степлера та має вигляд - 10/5, 24/6. Перша цифра означає тип скоби, який визначається набором її характеристик, наприклад, ширина і тип сталі. Друга цифра означає висоту ніжки. Чим вона більше, тим більше аркушів можна зшити.
- Тип зшивання. Зшивання може бути закритого або відкритого типу. При закритому типі ніжки скоби загинаються всередину, при відкритому ніжки скоби загинаються назовні, такий тип зшивання використовують при тимчасовому скріпленні. Більшість степлерів мають можливість змінювати тип зшивання шляхом повороту площадки, що знаходиться під отвором подачі скоб.