Механічні олівці
Механічний олівець
Механічний олівець – це універсальне рішення для рисунка, проєктної графіки, скетчинга, fashion-ілюстрацій. Його головна перевага в тому, що його не потрібно заточувати, а це означає, що ви заощаджуєте купу часу і можете повністю присвятити свій час малюнку.
На відміну від звичайного олівця, механічний олівець має не так багато ступенів щільності: грифелі для механічних олівців випускаються від 2H до 2B.
Механічний олівець художника
Механічні олівці бувають 2-х видів:
- Звичайні, із шириною грифеля 0.5 мм. Малюючи таким олівцем ви завжди отримуєте тонку лінію, ніби дуже добре заточили олівець.
- Цангові олівці. Називаються так за назвою механізму – цанги, що утримує грифель. Заправляється такий олівець з боку грифеля, і завдяки ширшому грифелю у 2 мм його можна легко висунути на більшу довжину та малювати звичніше для художника. Зазвичай художники тримають олівець майже на середині, так можна краще контролювати штрихи, а довгий заточений грифель дозволяє робити й тонкі й широкі штрихи під різними кутами нахилу.
Крім цих двох типів механічних олівців зустрічається ще 3-й тип: тонкі механічні олівці. У них використовується тонкий грифель 0.3 мм, що дозволяє малювати ними тонкі креслярські та проєктні роботи, де важлива виняткова точність.
Механічний олівець Faber Castell TK-Fine Vario
Це особливий механічний олівець із функцією м'якого натиску. У нього є дві сторони: Soft та Hard. Якщо ви повертаєте корпус за стрілкою Hard, грифель буде надійно зафіксований, як і в будь-якому іншому олівці. Але, якщо ви повертаєте корпус на позицію Soft, грифель фіксується на пружинному механізмі й трохи йде всередину при натисканні.
Такий механізм вважається ергономічним та корисним для людей із сильним натиском.
- Він дозволяє розвантажити руку, при тривалому малюванні ви менше втомлюєтеся
- Грифель не дряпає і не рве папір навіть при сильному натисканні
- Це уберігає від частої зламання тонких грифелів 0.3 та 0.5 мм.
Цанговий олівець великого розміру
Найширшими вважаються грифелі 5,6 мм у цангових олівцях. Такі механічні олівці досить важкі, але добре підходять для великих форматів.
Цангові олівці Koh-i-Noor художники по всьому світу вважають одними з кращих.
Крім того, в цангові олівці можна заправляти не тільки графітні стрижні, але й вугільні, що дозволяє малювати вугіллям легко і чисто.
У цанговий олівець 5.6 мм від Koh-i-Noor можна заправляти спеціальні фірмові грифелі:
- М'яке вугілля
- Світла сепія
- Темна сепія
- Сангіна
- Білий
Для поціновувачів класичного малюнка теракотовими земляними відтінками такий олівець стане просто знахідкою. Тим більше ви можете будь-якої миті дістати один грифель і зарядити інший.
Як вибрати механічний олівець
- Уявіть, для чого ви його використовуватимете, і виберіть бажану ширину: 0.3, 0.5, 0.7 або цангові 2 мм, 5.6 мм.
- Приходьте в магазин і помацайте кожен олівець. Оскільки механічний олівець це тільки корпус із металу або пластику, все що важливо зараз – знайти ідеальну форму олівця, якою ви зможете користуватися багато років.
- Нехай вас не лякає вартість олівця, оскільки, на відміну від дерев'яного, механічний олівець може служити художнику десятки років. Замінювати потрібно лише стрижні, які легко доступні для покупки.
- Коли ви вибрали механічний олівець, подбайте про грифелі для нього. Якщо це ваш перший механічний олівець, придбайте грифелі потрібного для нього діаметра різної щільності: H, HB, B, 2B, щоб ви могли порівняти та вибрати той тип грифелів, яким ви хочете користуватися. Замінити одну щільність грифеля іншу можна одночасно.
- Заправляти цанговий олівець потрібно спереду, з боку грифеля, а ось класичний механічний олівець ззаду: у нього знімається задня кришка, і вам потрібно лише кинути стрижень усередину - потрібне положення він знайде сам.
Виберіть ідеальний і найкращий механічний олівець саме для вас, і він даруватиме вам радість від творчості протягом багатьох років.