Вітражні фарби на сольвентній основі Vitrail
Вітражні фарби на сольвентній основі Vitrail
Вітражні фарби Lefranc&Bourgeois призначені для розпису скляних та керамічних виробів. Ними можна оздобити скляні вази, тарілки, склянки. Головне, щоб поверхня була глянсовою.
Вітражні фарби на сольвентній основі Lefranc&Bourgeois мають середню прозорість. Вони рівномірно покривають виріб та пропускають світло.
На які поверхні можна наносити вітражні фарби на сольвентній основі
- Скло
- Фарфор
- Кераміка
- Пластик
Вітражні фарби на сольвентній основі можна наносити будь-які глянцеві поверхні.
Різновиди вітражних фарб
- Вітражні фарби на водній основі
Найпоширеніший вид вітражних фарб – це вітражні фарби на водній основі. Такі фарби мають високий рівень прозорості та легкі у нанесенні, але вони мають один мінус: вони легко змиваються з поверхні від механічного впливу або використання мийних засобів. Такими фарбами не прикрасиш вазу для квітів, адже фарба згодом змиється від вологи, але вони чудово підходять для прикраси виробів, які не мають контакту з водою.
- Акрилові вітражні фарби
Найяскравіші та насичені кольори. Вони відмінно поєднуються між собою з використанням спеціальних розріджувачів, створюючи однорідну консистенцію. Такі вітражні фарби вимагають покриття акриловим лаком після фарбування для довговічності. Вироби, що покриті акриловими вітражними фарбами стійкі до вологи та механічних пошкоджень, тільки у разі випалу або покриття лаком зверху.
- Вітражні фарби на сольвентній основі
Особливість фарб на сольвентній основі – стійкість до вологи та механічних впливів. Фарба не потребує випалу чи додаткових покриттів. Вироби, що покриті вітражними фарбами на сольвентній основі, можна мити у воді.
Фарби на сольвентній основі можна розбавляти лише спеціальним сольвентним розчинником, або прозорою вітражною фарбою на основі сольвенту. Фарби на сольвентній основі в жодному разі не можна розбавляти водою!
Вітражні фарби на сольвентній основі підходять для декорування предметів та виробів на вулиці. Наприклад, можна прикрасити вікно з боку вулиці або плафон вуличного ліхтаря. Вітражна фарба на сольвентній основі не зітреться і не потріскається, а пігмент не вигорить на сонці.
Застереження
Не рекомендується наносити вітражні фарби на предмети або посуд, який матиме прямий контакт із їжею. Вітражні фарби нетоксичні, але їх рекомендується наносити тільки на зовнішні частини виробу, які не торкатимуться їжі та напоїв.
Нанесення вітражних фарб
- Перед роботою слід ретельно знежирити поверхню спиртом.
- Наносити фарби варто круглим синтетичним пензлем. Плоский пензель не зовсім підходить для цієї роботи - він залишить сліди ліній, які можуть вплинути на кінцевий результат.
- Покладіть предмет горизонтально для розпису. Вітражна фарба легко розтікається і можуть утворитися потоки та нерівності.
- Для більш зручного розпису та яскравого результату використовуйте контурні вітражні фарби. Нанесіть контур на виріб заздалегідь. Контур створює шви, які не дадуть фарбі витекти за межі. Результат вийде рівніше і виразніше.
- Фарба залишається липкою до 8 годин. Повне висихання – через 24 години.
- Готовий виріб не вимагає додаткових покриттів, стійкий до ацетону та спирту.
Пензлі, якими наносилася вітражна фарба на сольвентній основі, варто мити ацетоном. Також рекомендується мати окремі пензлі для розпису вітражними фарбами, які не матимуть контакту з водою. Вода та сольвентна основа несумісні!
Вітражні фарби на сольвентній основі це подорож у казковий світ чарівних відтінків. Перетворіть свій виріб на витвір мистецтва разом із фарбами Vitrail Lefranc&Bourgeois!