Фільтр
Виробник

Категорії

Лаки для гуаші

Показано від 1 до 1 з 1 (всього сторінок: 1)
Для гуашевого живопису підходять розчинники та медіуми, які використовують для акварелі та акрилу. Є тільки одне правило - те, що розбавляється водою, товаришує з іншими водорозчинними матеріалами і не товаришує з олією. І навпаки.

Різновиди добавок для гуаші:

  • Лаки. Виробники фарб випускають спеціальні лаки для закріплення гуаші, але лаки для акварелі теж непогано підходять.
  • Ґрунти. Якщо поверхня здається вам недостатньо стійкою для гуаші, вона занадто пориста або сильно вбирає воду – покладіть на неї акриловий ґрунт. Після нього ви зможете спокійно писати гуашшю навіть на картоні та дереві. Ще ґрунт добре захищає від бактерій та грибка, так що можете не хвилюватися за вашу роботу.
  • Медіуми. Ті, що підходять для акварелі, підходять і для гуаші. Хочете густоту і в'язкість - пару крапель гуміарабіку і ви практично пишете олією. Потрібна заливка великого об'єму та м'які переходи тону? Бичача жовч має не найприємніший аромат, зате ви за кілька хвилин покриєте кольором всю поверхню великої картини.
  • Текстурні медіуми. Ефекти грануляції з гуашшю не завжди працюють, але якщо вона досить рідка - можете спробувати. Навіть якщо не спрацює так, як ви думали, все одно результат буде сюрпризом, а у живописі доволі часто небажані ефекти додають картині індивідуальності.

Головне - дозвольте собі поекспериментувати, зробити пару тренувальних картин, і ви підберете ті матеріали, з якими вам подобається працювати найбільше. А гуаш це такий матеріал, з яким весело і приємно працювати навіть початківцю.