Епоксидна смола
Епоксидна смола для прикрас, картин та декору
Епоксидна смола використовується для створення картин, прикрас та декору. Це прозора рідка маса, яка наноситься на всі види поверхонь. Часто, з її допомогою малюють океанічні хвилі, роблять прикраси з вічно застиглими квітами і просто наносять поверх виробів для надання об'ємного глянцю.
На які поверхні можна наносити епоксидну смолу
-
Дерево
-
Картон
-
Метал
-
Скло
-
Бетон
-
ДСП
-
Пластик
-
Глиняні вироби
Чи можна використовувати звичайну або будівельну смолу замість ювелірної
Друга назва епоксидної смоли для декору – ювелірна смола. Назва говорить сама за себе – з неї найчастіше роблять прикраси. Відмінність ювелірної смоли від звичайної чи будівельної – не токсичність та майже повна відсутність різкого, неприємного запаху. Після застигання епоксидна смола безпечна у побутовому використанні, її можна брати в руки та давати дітям.
Запобіжні заходи при використанні епоксидної смоли
Хоча епоксидна смола нетоксична, з нею варто бути обережнішим. Використовуйте латексні рукавички та респіратор. Працюйте тільки в приміщенні, що добре провітрюється, або на вулиці. Смола пахне доки не засохне. Якщо смола потрапила на шкіру – негайно змийте її водою.
Чим пофарбувати епоксидну смолу
Епоксидна смола забарвлюється спеціальними барвниками. Також підійдуть і сухі барвники у вигляді пастелі, грифелів для олівців, кольорової пудри, масляних фарб, крейди та вітражних фарб. Краще не використовувати барвники на водній основі – це може погано вплинути на стан смоли.
Процес нанесення епоксидної смоли
Процес нанесення залежить від того, що ви хочете створити. Вам знадобляться:
-
Терези - обчислення та вимірювання пропорцій
-
Дерев'яні шпателі
-
Одноразові, пластикові склянки
-
Рукавички
-
Будівельний фен
-
Епоксидна смола та затверджувач
Підготуйте місце для роботи, застеливши його целофаном. Надягніть рукавички і змішайте в пропорціях 12:7 епоксидну смолу та затверджувач. Якщо маєте бажання, пофарбуйте смолу.
Якщо ви хочете передати яскравість і прозорість смолі – побіліть місце акриловими фарбами або будь-яким іншим білилом.
Додавайте епоксидну смолу, виливаючи або розмазуючи її дерев'яним шпателем. Смола буде скрізь, головне захистити поверхню та вчасно витирати смолу, якщо вона потрапила не туди.
У епоксидну смолу можна додавати лише сухі компоненти: гербарій, пластик, конфетті, блискітки тощо. З водою епоксидна смола не товаришує. Якщо до прикраси ви додасте живу квітку - вона згниє.
Епоксидна смола сохне 1-2 дні. Після висихання смолу можна також фарбувати.
Епоксидна смола - це створення свого океану мистецтва. Хоч творити їй - непросте завдання, терпіння та любов до прекрасного приведуть до мети. Якщо дотримуватися правил - ви пізнаєте та приборкаете цю стихію.