Фільтр
Ціна  35 - 2360 грн.
Виробник

Категорії

Мольберти

Мольберт декоративний LeoArt №12, А-подібний, бук, мах. висота полотна 17 см
35 грн.

Мольберт декоративний М12, бук, LeoArt Виробник: LeoArt Країна: Україна Матеріал: бук Ти..

Мольберт декоративний LeoArt №55, А-подібний, бук, мах. висота полотна 25 см
149 грн.

Мольберт декоративний М55, бук, LeoArt Виробник: LeoArt Країна: Україна Матеріал: бук Ти..

Мольберт настільний LeoArt №19, Н-подібний, бук, мах. висота полотна 48 см
510 грн.

Мольберт настільний М19, бук, LeoArt Виробник: LeoArt Країна: Україна Матеріал: бук Тип ..

Мольберт настільний LeoArt №30, тринога, бук, мах. висота полотна 57 см
265 грн.

Мольберт-тринога настільний М30, бук, LeoArt Виробник: LeoArt Країна: Україна Матеріал: бу..

Мольберт підлоговий LeoArt №32, Н-подібний, трансформер, бук, мах. висота полотна 133 см
2360 грн.

Мольберт студійний М32, бук, LeoArt Виробник: LeoArt Країна: Україна Матеріал: бук Тип м..

Мольберт підлоговий LeoArt №41Н, А-подібний, бук, мах. висота полотна 126 см
1620 грн.

Мольберт підлоговий А-подібний М41Н, бук, LeoArt Виробник: LeoArt Країна: Україна Матеріал..

Мольберт декоративний LeoArt №50, А-подібний, бук, мах. висота полотна 31 см
149 грн.

Мольберт декоративний М50, бук, LeoArt Виробник: LeoArt Країна: Україна Матеріал: бук Ти..

Мольберт декоративний LeoArt №52, А-подібний, бук, мах. висота полотна 41 см
174 грн.

Мольберт декоративний з ланцюжком М52, бук, LeoArt Виробник: LeoArt Країна: Україна Матері..

Мольберт настільний LeoArt №16, Н-подібний, бук, мах. висота полотна 66 см
750 грн.

Мольберт настільний М16, бук, LeoArt Виробник: LeoArt Країна: Україна Матеріал: бук Тип ..

Мольберт підлоговий LeoArt №40а, А-подібний, бук, без верхнього кріплення, мах. висота полотна 130 см Мольберт підлоговий LeoArt №40а, А-подібний, бук, без верхнього кріплення, мах. висота полотна 130 см Відсутній
Мольберт підлоговий LeoArt №41б, А-подібний, поличка для олівців, бук, мах. висота полотна 115 см Мольберт підлоговий LeoArt №41б, А-подібний, поличка для олівців, бук, мах. висота полотна 115 см Відсутній
Мольберт підлоговий LeoArt №41б, А-подібний, поличка для олівців, бук, мах. висота полотна 115 см
1768 грн.

Мольберт підлоговий А-подібний М41Б, бук, LeoArt Виробник: LeoArt Країна: Україна Матеріал..

Мольберт-планшет настільний ROSA Studio А3+ 50*8,5*38 см, з шухлядкою, фанера Мольберт-планшет настільний ROSA Studio А3+ 50*8,5*38 см, з шухлядкою, фанера Відсутній
Мольберт-планшет настільний ROSA Studio А3+ 50*8,5*38 см, з шухлядкою, фанера
1390 грн.

Мольберт-планшет настільний ROSA Studio А3+ 50*8,5*38 см, з шухлядкою, фанера Виробник: ROSA ..

Настільний мольберт-планшет з отворами ROSA Studio, формат В3, розмір 63*6*48 см, фанера Настільний мольберт-планшет з отворами ROSA Studio, формат В3, розмір 63*6*48 см, фанера Відсутній
Настільний мольберт-планшет з отворами ROSA Studio, формат В3, розмір 63*6*48 см, фанера
1260 грн.

Настільний мольберт-планшет з отворами ROSA Studio, формат В3, розмір 63*6*48 см, фанера Вироб..

Показано від 1 до 20 з 20 (всього сторінок: 1)

Що таке мольберт

Мольберт - це підставка, найчастіше дерев’яна, яку художники використовують для встановлення та малювання картин.

Де і чому використовується мольберт

 • Писати картини. Мольберт - це зручна і найголовніше регульована підставка, яка може бути зафіксована в будь-якій позиції, зручній для художника. Важко уявити малювання та живопис без мольбертів.
 • Виставка картин. Картини не завжди можуть повісити на стіну. Іноді місце виставки може бути в невеликій кімнаті або відбуватися на природі. На допомогу приходить мольберт - вони легко встановлюються на будь-якій поверхні, і вони естетично привабливіші за шмат фанери. Мольберт дозволяє обійти малюнок з різних боків і подивитися на шедевр під різними кутами.
 • Елемент декору. Мольберт став частиною стилю та елемента інтер’єру. Він не обов'язково використовується у прямому призначенні. Частіше мольберт грає роль підставки для картин або фотографій, гірлянда може висіти на ньому, або його можна пофарбувати кольорами.
 • Рисунок та проєктна графіка. Існують мольберти для малювання, які використовуються в архітектурі, картографії, інженерії, дизайні та в багатьох інших областях. На них зручно робити прямі лінії, точні кути та створювати ідеальні форми.

З яких частин складається мольберт

 • Ніжки. Це підтримка мольберта. Якщо ми говоримо про триногі мольберти, одна з ніг є мобільною, вона точно визначає рівень нахилу мольберта.
 • Планка. Основа, на якій розташований картинотримач та щогла - саме по планці вони рухаються. На деяких мольбертах планка можна нахиляти до себе, створюючи кут до 120 градусів. Ця функція створена для захисту полотна від пилу. Ви можете накинути тканину на мольберт, і навіть олійна картина не буде пошкоджена.
 • Картинотримач. Місце, на якому встановлено полотно.
 • Щогла. Це те, що тримає вершину малюнка. Саме щогла відповідає за гарне утримання картини на мольберті.

Фурнітура мольберта

Фурнітура в мольберті виготовлена з латуні. Це сплав, заснований на міді. Латунь це метал не токсичний і захищений від корозії.

Саме з латуні зроблений механізм, що дозволяє знизити або підняти картину на потрібний рівень. Він представлений у вигляді драбинки та замикального кільця. Вам потрібно натягнути кільце до себе, тримаючи картинотримач. І опустити кільце, коли картинотримач знаходиться на необхідному рівні.

Бігунець - це верхня застібка для полотна на щоглі, що легко рухається по планці. Щоб виправити полотно, повертайте бігунець за годинниковою стрілкою, а щоб рухати, відкручуйте його проти годинникової стрілки.

Щоб відрегулювати висоту ніг мольберта, використовуються гвинтові замки, які відкручуються проти годинникової стрілки (ліворуч) і скручуються за годинниковою стрілкою (праворуч).

Існують статичні, нерегульовані мольберти, без жодної арматури. Вони дешеві та часто діють як елемент декору.

Форми мольберта

 • Ліра

Мольберт стоїть на трьох ногах, одна з яких рухається, і його рама звужується. Картинотримач може бути статичним або пересувним. Мольберт Ліра не обов'язково має щоглу. Також є планковий варіант, який художник може нахилити до себе. Ця функція дозволяє кинути тканину на малюнок, не пошкоджуючи свіжу фарбу.

Мольберт Ліра найчастіше можна знайти в художніх вишах та у вигляді виставкової конструкції для картин. Це найпопулярніша форма мольберта, яку полюбляють багато художників.

Мольберт Ліра також може бути настільним та невеликим, відіграючи роль прикраси або для підтримки маленької картини, картки чи фотографії.

 • Верстатний, станковий мольберт або студійний мольберт

Основа плоска і квадратна, нагадує літеру Н. Основа є надійною та стабільною. Такий мольберт часто буває на колесах, що допомагає його переміщувати в студії. Але для блокування спонтанного руху мольберта в просторі та компенсації нерівностей підлоги надаються два гвинтові затискачі на передніх ніжках. Мольберт також нахиляється, він може бути менше, у триножних мольбертах. Часто існує відділення для пензликів.

Верстатний мольберт називається професійним. Він використовується для написання великих творів.

Станковий мольберт також буває у вигляді літери Н. Такий мольберт часто використовують художники для написання невеликих картин. Його можна встановити на столі, а сам мольберт займає невелике місце.

 • Мольберт-тринога

Одна з найбільш стійких мольбертів завдяки трьом опорам. Легкий і займає мало місця в складеній формі. Картинотримач можна розмістити як на ногах мольберта, так і лише на планці. Нахил здійснюється задньою ніжкою мольберта.

Мольберт-триногу часто називають штативом. Насправді це штатив. Для встановлення камер та телескопів часто використовуються сталеві або алюмінієві мольберти.

 • Хлопавка

Він складається з двох рам, одна з яких підтримує, інша це фанера, на якій прикріплений аркуш для малювання. Листи кріпляться за допомогою малярського скотчу або кнопками. Мольберти хлопавки часто зустрічаються в дитячих та мистецьких установах. Вони з магнітним та грифельним покриттям, тому вони також можуть грати роль шкільної дошки.

Різновиди мольбертів

 • Етюдник або портативний мольберт

Ви можете назвати етюдник ящиком на трьох ногах. Етюдник був створений для малювання поза домом. Він досить легкий і компактний при перенесенні. Сам етюдник виготовлений з дерева і розділена на відсіки для зручності - відсік для паперу, фарб та пензлів. Ноги можуть бути або дерев’яними, або сталевими. Вони легко складаються і кріпляться до нижньої частини етюдника. Є ручка або пасок для перевезення.

На жаль, на відміну від інших мольбертів, етюдник не завжди може бути скоригований за кутом нахилу. Зрештою, етюдник був створений насамперед для зручного перенесення з місця на місце.

 • Мольберт для акварелі

Щоб намалювати акварель, потрібна плоска поверхня з регульованим нахилом. Мольберт настільний з фанерою ідеально впорається з цим завданням. Ви можете вибрати кут нахилу, а плоска поверхня не дасть фарбі розлитися. Лист акварелі фіксується за допомогою малярського скотчу.

 • Мольберт для креслення

Такі мольберти зазвичай дуже великі та об'ємні. Вони представлені у вигляді станкового мольберта, але більше, та з фанерою, до якої кріпляться аркуші. Такі мольберти використовуються в дизайні, архітектурі та картографії. Часто на вершині мольберта прикріплюється джерело світла та спеціальний механізм з лінійкою, який плавно рухається вздовж малюнка.

З яких матеріалів виготовляють мольберт

 • Бук - це найпоширеніший тип дерева, з якого зроблені мольберти. Він доступний і довговічний.
 • Сосна - легкий і недорогий матеріал. Етюдники часто створюються із сосни, оскільки їх частіше потрібно перевозити з місця на місце.
 • Береза - це найбільш бюджетний варіант, але він рідко трапляється.
 • Бамбук - це екологічний варіант, який може коштувати трохи дорожче, ніж усі інші матеріали, але його екологічна прихильність цього коштує.

Дерев’яні мольберти часто обробляються натуральною олією або лаком для довговічності.

Наприклад, обробка лляною олією робить мольберт стійким до вологи та корозії.

 • Алюміній - легкі та сильні мольберти. Алюміній буває пофарбований і нефарбований. Це такий мольберт-штатив, який можна знайти для телескопів та камер.
 • Сталь - Важкий, але міцний мольберт. Сталь додатково фарбується.

Історичне походження мольберта

Відродження створило невіддільне зображення мольберта в живописі. Будь-який видатний художник мав мольберт, і, коли писав власний портрет, він не міг не зобразити цей найважливіший інструмент на своїй картині. Одне з ранніх посилань на мольберт походить від стародавнього римського історика Плінія Старшого і датується першим століттям нашої епохи. Він описує триопорну дерев’яну підставку, на якій встановлено планку та пишуться картини.

Звичайно, давні мольберти до цього дня збереглися - великі, виготовлені з дорогих видів дерев та прикрашені детальними різьбленнями. Дійсно, в той час не тільки картина, але і мольберт був частиною мистецтва.

Сучасні мольберти виготовлені з доступних матеріалів, вони є стриманими та мобільними. Зрештою, вони були створені з однією метою - зручності при написанні картини.

Чи можливо обійтись без мольберта

Звичайно, мольберт не є обов'язковим інструментом для малювання. До того, для багатьох художників зручніше тримати полотно в руках або малювати на столі. Але, використовуючи мольберт, багато завдань спрощуються:

 • Для багатьох художників зручніше малювати стоячи. Або об'єкт, який намальований, знаходиться на висоті, і вам потрібно встановити полотно на одному рівні. Мольберт дозволить розмістити полотно на потрібну висоту, а також під зручним кутом. Це також стосується сидіння. Іноді не вистачає потреби та висоти, для зручності, яку легко забезпечить мольберт.
 • Полотно надійно кріпиться до мольберта. Зображення не впаде, і коли малювання не трясеться від тиску та різких рухів руки.
 • Кріплення малюнка в одному місці. Щоб написати натюрморт, потрібні точні вимірювання пропорцій та перенесення їх на полотно. Якщо ви повернете полотно щонайменше пару сантиметрів - пропорції та перспектива будуть втрачені. Мольберт фіксує полотно в одному місці, підтримуючи перспективу та кут нахилу до кінця вашої роботи.

Мольберт - це універсальна річ, яка допоможе створити шедевр живопису.