Гравюра
Ліногравюра - це спосіб стати собі друкарською майстернею. Будь-яка ваша робота може бути відштампована у стількох копіях, скільки ви захочете. Ви можете покрити своїми плакатами все місто! Але краще не треба. Для техніки друку перші гравюри робилися з дерева, але, після експериментів німецьких художників, світ відкрив собі лінолеум. По ньому різати було легше і швидше, ніж по дереву, і для друку він підходив чудово. Більше того, кожен міг сам роздрукувати власну картину у кількох кольорах та кількох примірниках.
Особливий стиль гравюри, такий відомий та різкий, полюбили художники у всьому світі. Зараз заняття з ліногравюрі проходять і в художніх вишах, і під час навчання в друкарні. Бажаєте спробувати себе у ролі авангардиста? Ласкаво просимо.
Що знадобиться для занять з ліногравюри
- Лінолеум. Беріть професійний, з будівельним ви будете мучитися, а якщо навчання новому не приносить жодного задоволення, швидше за все ви це покинете. Коли ви станете майстром, можете різати хоч із шматків, що залишилися після ремонту, але не перетворюйте своє навчання на кошмар. На професійному лінолеумі для ліногравюрі кожен штрих робити легко, поворотам та кривим лініям немає опору, ви навіть можете одним рухом різати кругові отвори. Ще один плюс – якщо у вашій роботі багато шарів, лінолеум для ліногравюри до кінця буде однієї консистенції, а у будівельного є жорсткі та м'які шари.
- Різці. Бувають різних форм і розмірів. Для початку потрібно два: вузький куточок і широке півколо. Але якщо хочете більше свободи і не бігати кілька разів у художній магазин, візьміть набір асорті та ручку.
- Валики. Швидше за все, фарбу ви наносите валиком, це найпростіший спосіб зробити рівномірний тон і щільне покриття. Не беріть найменший через його ціну, найзручніше працювати середнім. Можна взяти піддон для фарби та валик відповідного розміру, і ви зможете наносити на валик одразу розтяжку з тону.
- Фарби. Вибирайте їх залежно від того, на що ви наносите готову картинку. На стіну - беріть акрил для стін. На одяг – фарби по тканині. На папір - все, що завгодно, але фарба має бути щільною. Британська компанія Essdee, яка робить все для ліногравюри, випустила власне чорнило у чотирьох кольорах – чорний, червоний, зелений та синій, щоб ви могли робити і однотонні роботи, і змішувати фарби у будь-які відтінки.
- Прес. Для маленьких штампів підійде ручний прес за розміром – їх навіть продають у наборі, але для великої роботи потрібен або важкий ручний прес, або верстат. Хочете робити професійний друк - без верстата не обійтися, але поки ви робите одиночні роботи або маленькі тиражі - старої праски та завзятості буде достатньо.
Творіть із задоволенням. Нехай гравюра вас не лякає, лише кілька годин перших спроб і у вас почне виходити легко, і саме те, що ви хотіли. А тоді – жодних меж для творчості.