Фільтр
Ціна  64 - 574 грн.
Виробник

Категорії

Декупаж, кракелюр

Двокроковий кракелюр Cadence Crackle Varnish, step 1 + step 2, 70 + 70 мл
322 грн.

Двокроковий кракелюр Cadence Crackle Varnish, step 1 + step 2, 70 + 70 мл Виробник: Cadence Кр..

Двокроковий кракелюр Cadence Crackle Varnish, step 1, 120 мл
268 грн.

Двокроковий кракелюр Cadence Crackle Varnish, step 1, 120 мл Виробник: Cadence Країна: Туреч..

Двокроковий кракелюр Cadence Crackle Varnish, step 2, 120 мл
268 грн.

Двокроковий кракелюр Cadence Crackle Varnish, step 2, 120 мл Виробник: Cadence Країна: Туреч..

Двокроковий мозаїчний кракелюр Cadence Eggs / Mosaic Crackle, step 1 + step 2, 70 + 70 мл
322 грн.

Двокроковий мозаїчний кракелюр Cadence Eggs / Mosaic Crackle, step 1 + step 2, 70 + 70 мл Виро..

Клей декупажний для кераміки Cadence Application for Porcelain, 70 мл
220 грн.

Клей декупажний для кераміки Cadence Application for Porcelain, 70 мл Виробник: Cadence Краї..

Показано від 1 до 24 з 352 (всього сторінок: 15)

Декупаж, скрапбукінг та кракелюр

Декупаж, кракелюр і скрапбукінг поєднуються і використовуються разом, тому матеріали для них ви часто знаходитимете в одному місці. Тут докладніше розберемося, що таке декупаж, кракелюр і скрапбукінг, чим вони відрізняються, і які матеріали вам можуть знадобитися.

Все для скрапбукінгу

Скрапбукінг це заняття для жінок вищого світу 18 століття. Так воно з'явилося. Жінки, не обтяжені роботою і не зайняті домашніми справами мали багато часу на себе, та вдавалися високохудожнім розвагам. Скрапбукінг це прикраса, спочатку, щоденника, а потім і сімейного фотоальбому різноманітними вирізками, візерунками, патернами, сухими квітами та різними прикрасами.

Поступово мистецтво скрапбукінгу забулося, оскільки з'явилося все більше занять, роботи та захоплень поза домом, та й сімейні фотоальбоми вже не цінувалися так сильно, як раніше.

Мало пройти майже 100 років, щоб скрапбукінг знову став цікавим. Як це вийшло?

Чому ми знову займаємося скрапбукінгом

Скрапбукінг знову популярний і займає перші місця з трендів з канцелярією. Як це відбулося? У певний момент, можливо, від надлишку онлайн та технологій, багато хто повернувся до старого і простого методу - записувати думки на простий папір. Блокнот знову став зосередженням думок та ідей. При цьому культура прагнення ідеалу в Instagram підштовхнула людей до того, щоб ділитися красивими та складно оформленими розворотами блокнотів.

У цей момент знову стали в пригоді вже забуті техніки скрапбукінгу та декорування щоденників. Що найдивовижніше, відродження скрапбукінгу збіглося з трендами естетики вінтажу та dark academia, з якою традиційні способи прикраси щоденників з використанням простих, але елегантних речей чудово поєднувався.

Тепер скрапбукінг поєднується ще й із декоруванням та прикрасою Bullet Journal. Мінімалістична система зберігання думок в одному місці дала величезну свободу у виборі того, як проводити свій час за щоденником, і багато вільного місця на аркуші, щоб використати його для естетичного підкреслення характеру власника.

Матеріали для скрапбукінгу

Для прикраси блокнота та щоденника вам можуть знадобитися:

  • Декупажні картки на рисовому папері
  • Декоративні скотчі - washi tape
  • Наліпки, стікери
  • Натирання
  • Трафарети для акуратного нанесення малюнка та букв
  • Фігурні ножиці та лінійки з трафаретами
  • Акрилові фарби з ефектами каменю чи моху
  • Лаки для кракелюру
  • Воски для декупажу
  • Акрилові контури для декору
  • Фарби, брашпени та акварельні олівці
  • Лайнери

Все перераховане вище можна використовувати на щільному папері для скрапбукінгу, але можна і застосувати в техніці декупажа, наприклад, у декупажі по дереву.

Матеріали для скрапбукінгу легко переносяться на декупажні роботи.

Що таке декупаж

Це ще одна розвага жінок вищого суспільства кілька століть тому. Так само як і скрапбукінг, декупаж був способом розваги, залишаючись при цьому складним художнім мистецтвом.

У вузькому значенні декупаж – це перенесення малюнка з паперу або серветки на дерев'яну поверхню. Якщо після цього покласти на дерев'яну поверхню шар лаку, то буде повна ілюзія того, що зображення нанесене прямо на деревину. У такий спосіб підробляли дорогі східні скриньки ще за часів хрестових походів.

Для декупажу стануть у пригоді малюнки на тонкому рисовому папері, які ви можете вирізати, а краще вирвати, по краях, після чого нанести цей малюнок на дерев'яну, картонну або керамічну поверхню.

Як робити декупаж

  1. Відірвіть від декупажної картки потрібний вам малюнок. Відривати краще, ніж відрізати, щоб було простіше приховати краї паперу. Рівний відріз приховати складніше, ніж відірваний нерівний край.
  2. Покладіть малюнок лицьовою стороною вниз на звичайний файл. Це зручніше робити на вологостійкій рівній поверхні.
  3. Повністю змочіть зображення водою. Папір із зображенням може навіть трохи плавати на поверхні файлу. Для цього зручно використовувати пульверизатор. Після цього покладіть на малюнок звичайний прозорий файл.
  4. За допомогою верхнього файлу ви можете трохи рухати зображення і розрівняти краї паперу так, щоб не залишилося бульбашок. Зараз у вас має вийти "бутерброд" із файлів та паперу між ними. Коли папір розмокне і розтягнеться, починайте розрівнювати його від центру до країв, видаляючи надлишки води.
  5. Нанесіть на поверхню, на яку ви переноситимете малюнок, шар клею ПВА.
  6. Зніміть із зображення верхній файл, підніміть папір із нижнім файлом і дайте залишкам води стекти з нього. Покладіть файл зображенням на поверхню з шаром клею.
  7. Через файл розрівняйте зображення, переконайтеся, що краї прилягають рівно і не залишають бульбашок. Коли все готово, знімайте верхній файл.
  8. Ви можете додатково розрівняти краї м'яким пензликом. У такому стані залишайте зображення висихати. На це піде близько доби.
  9. Високе зображення потрібно замаскувати під навколишню поверхню. Для цього можна використовувати акрилові фарби з вираженою текстурою, рідку поталь, воски для декору - все, що заманеться. У непомітному переході зображення полягає суть декупажу.

Подальше маскування зображення та декорування це і є головним сенсом декупажу. Для нього створюються різноманітні акрилові фарби для декупажу, рельєфні та текстурні пасти, воски для декупажу.

Щоб надати зображенню дещо зістареного, антикварного вигляду, знадобиться техніка кракелюра.

Що таке кракелюр

Кракелюр – це техніка нанесення на поверхню або малюнок лаку, який створює штучні тріщини. Тріщини потрібні, щоб імітувати старовину виробу. Лак для кракелюру створює імітацію того, що картина написана давно і фарба на ній почала тріскатися від віку.

Кракелюрний лак наносять тонким шаром для дрібних, майже непомітних тріщин, і товстим шаром для широких тріщин на вже залакований звичайним лаком виріб. Оскільки кракелюрний лак це лише імітація тріщин, зображення попередньо захищається від впливу повітря та вологи лаком для картин.

Краще кракелюрний лак працює на плоских зображеннях без пастозних технік.

Кракелюр можна використовувати на додаток до техніки декупажу.

Для цього після нанесення зображення на поверхню нанесіть на нього лак для захисту, а поверх нього - кракелюрний лак. Коли лак висохне і виявляться тріщини, ви можете нанести додатково один із восків для декору Cadence Wax для втирання його в тріщини та більш вираженого помітного ефекту розтріскування.

Використовуйте декупажні картки на рисовому папері та кракелюрний лак для втілення будь-яких творчих ідей!