Текстурні пасти по тканині
Текстурні пасти по тканині
Текстурні пасти по тканині створені для прикраси та декорування одягу та виробів із тканини. Текстурні пасти надають незвичайного ефекту або текстури на будь-якому вигляді тканини.
Де використовуються текстурні пасти по тканині
В окрасі одягу. Текстурні пасти можуть створити різні текстури, наприклад текстуру хвиль, трави, хмар і об'ємних тварин або пелюстки квітів.
У декоруванні тканинних предметів та декорацій. Текстурні пасти чудово доповнять театральний інвентар: костюми, штори чи навіть меблі. За допомогою текстурної пасти можна створити візерунки інею, об'ємну лозу дикого винограду чи троянди.
У декоруванні тканинних іграшок.
Текстурна паста чудово підходить для прикраси та доповнення іграшок тварин – вона створює об'ємну імітацію хутра, луски та пір'я. З текстурною пастою будь-яка іграшка виглядатиме реалістичною та чарівною.
Різновиди текстурних паст Cadence дозволяють створити унікальні неповторні малюнки на одязі.
Текстурна паста для тканини металік Fabric Metallic Relief Paste
Ця фарба Cadence йде в баночці об'ємом 150 мм і складається з 5 відтінків металіку.
- Золото
- Мідь
- Перламутровий
- Срібло
- Шампань
Текстурна паста для тканини з глітером Fabric Glitter Relief Paste
Ця фарба має відмінну рису – глітер. Вона блищить і сяє на світлі. Іде об'ємом 150 мм у 3 кольорах:
- Золото
- Мідь
- Срібло
На які види тканини можна наносити текстурні пасти
Текстурні пасти можна наносити на будь-яку тканину, що не тягнеться.
- Синтетика
- Шкіра та шкірозамінник. Знежирте поверхню спиртом перед нанесенням текстурних паст.
- Джинса
- Льон
- Бавовна. Підійде тільки не еластична бавовна.
На які види тканини не можна наносити текстурні пасти:
- Поліакрил. Складається з дрібних, синтетичних волокон, на яких текстурна паста погано лягатиме і триматиметься.
- Вельвет. Текстурна паста буде лягати нерівномірно і після висихання кришиться і відвалюватиметься.
- Вовна. Вовняні волокна не дадуть текстурній пасті добре закріпиться.
- Віскоза. Подібний вигляд еластичної тканини пошкоджуватиме малюнок або візерунок при найменшому розтягуванні речі.
Чим наносити текстурну пасту
Оскільки головна особливість текстурної пасти по тканині - це створення об'ємної текстури на тканині, її наносять за допомогою жорсткого пензля або мастихіна. Вибір залежить від потрібної текстури. Жорсткий пензель може створити текстуру піску або невеликих хвиль, тоді як мастихін може створити більш об'ємні та деталізовані текстури. Наприклад, за допомогою мастихіну можна змоделювати квіти чи мордочки тварин. Мастихін дозволяє сформувати різний об'єм та висоту зображення або візерунка.
При роботі з текстурними пастами по тканині не можна не згадати про трафарети. Трафарет спрощує роботу та допоможе створити потрібний візерунок. Підійдуть для цієї роботи багаторазові трафарети із пластику.
Нанесення текстурної пасти на виріб
- Наносити текстурну пасту варто лише на заздалегідь випрану та випрасувану річ.
- Розгладьте місце, на яке ви наносите текстурну пасту. Не розтягуйте тканину занадто сильно, щоб уникнути деформації малюнка після висихання текстурної пасти.
- Якщо ви хочете захистити якесь місце на тканині від попадання текстурної пасти – заклейте це місце малярським скотчем. Малярний скотч легко відклеюється з одягу.
- Візьміть пензель або мастихін і наносите текстурну пасту легкими рухами, вирівнюючи та формуючи потрібну вам текстуру. Якщо ви використовуєте трафарет, постарайтеся наносити текстурну пасту одним рухом. Таким чином, паста не потраплятиме під трафарет і візерунок буде чіткішим.
- Час висихання залежить від товщини шару фарби. Приблизний час висихання 1-3 години, але що довше, то довговічніший результат.
- Як тільки закінчите, одразу ж вимийте пензлі, мастихін та трафарет від залишків текстурної пасти. Якщо під час роботи текстурна паста потрапила в небажане місце - протріть це пляму вологою ганчіркою або замочіть одяг, щоб відразу випрати її. Після висихання текстурну пасту майже неможливо відмити з поверхні.
Як доглядати речі після нанесення текстурної пасти
Прати тканини чи одяг потрібно в делікатному, чи ручному режимі прання за 30 градусів. Прасувати виріб можна тільки з виворітного боку.
Текстурні пасти допоможуть створити незвичайний стиль та текстуру. Відкривайте новий стиль одягу разом з Cadence!