Фільтр
Ціна  27 - 467 грн.
Виробник
Розмір
Щільність

Категорії

Папір для пастелі

Оберіть підкатегорію

Показано від 1 до 24 з 103 (всього сторінок: 5)
Папір для сепії, сангіни, вугілля та папір для пастелі сильно розрізняються. Найпомітніша відмінність це колір. Якщо для класичних м'яких матеріалів використовується білий папір або близькі до білого тону – слонова кістка або світло-бежевий, то пастель найяскравіше виявляється на кольоровому папері.

Як вибрати папір для пастелі

Найпростіші начерки сепією, сангіною та вугіллям у паличках або олівцях ми можемо робити і на офісному папері, але задоволення там не буде. Це скоріше розминальний варіант, тренувальний. Щоб займатися творчістю з насолодою, потрібні хороші матеріали, і найголовніший матеріал – це папір.

Папір для м'яких графічних матеріалів повинен бути шорсткий. На гладкому папері вугілля прослизатиме, сангіна і сепія погано розтушовуватимуться. На папері з легкою текстурою м'які матеріали проступлять своєю глибиною та дозволять працювати з об'ємами легко та вільно. На кольоровому папері теж можна спробувати, але вибирайте той колір, який співпадає з кольором тла вашої картини, тоді контурами та розтушовкою вдасться виділити об'єкти. Так можна малювати класичний натюрморт та абстракцію.

Папір для пастелі Canson


Французи з трьохсотрічною історією знають рецепт паперу під кожен матеріал. Для пастелі вони випустили MI-TEINTES у 50 кольорах. Один і той же малюнок, зроблений на папері різних відтінків одного кольору буде по-різному виглядати. Не бійтеся експериментувати. Декілька особливостей паперу MI-TEINTES:
  • Поверхня схожа на бджолині стільники, тому пастель добре утримується і не кришиться, а масляна пастель виглядає ще яскравіше та глибше.
  • Зворотна поверхня має іншу текстуру, гладкішу, для малюнка з дрібними деталями.
  • Складається з 50% бавовни, тому досить міцна та витримує багатошарову роботу.

По-сухому чи по-мокрому?

Вугілля, сангіна та масляна пастель – це сухі матеріали. Для них підійде папір для малюнку, mix-media та для пастелі. Більш-менш шорстка поверхня дає простір для експериментів, спробуйте різну і знайдіть ту, що радуватиме саме вас.

Якщо ви хочете працювати з сепією в поєднанні з водою або восковою пастеллю - подивіться на папір для акварелі з додаванням бавовни і щільний папір для mix-media від 200г/м2. Кольоровий папір для пастелі розрахований на суху техніку, плотність в нього 160г/м2, але трохи води додати, все ж таки, можна, особливо якщо розмочити самі крейди, а не поверхню.

Для найсміливіших залишається варіант бавовняного полотна на картоні. Це найлегший варіант, зручний на пленері, з тканинною поверхнею справитися важко, але результат вийде глибоким і насиченим.