Фільтр
Ціна  21 - 495 грн.
Виробник

Категорії

Ліплення, скульптура

Показано від 1 до 24 з 56 (всього сторінок: 3)

Як вибрати матеріал для ліплення і чим він відрізняється

Ліплення і скульптура - дуже цікава справа, що розвиває моторику, усидливість і увагу до деталей. За допомогою матеріалів для ліплення створюються прикраси, іграшки, скульптури та фігурки, тарілки та глечики. У художніх магазинах представлений багатий вибір матеріалів для ліплення та скульптури:
  • Пластилін
  • Полімерна глина
  • Пластика
  • Термопластик
 

Але чим вони відрізняються і як підібрати потрібний?

 

Пластилін

Пластилін знайомий нам ще з дитинства. Різнокольоровий податливий матеріал з якого можна зліпити будь-що, варто лише трохи розім'яти його в руках. Але тепер їм ліплять не тільки діти, а властивості пластиліну дають змогу створювати складні дорослі роботи..
 

Пластилін скульптурний Гамма

Знахідка для архітекторів та скульпторів. Він змінює ступінь м'якості залежно від температури і не застигає з часом, що дозволяє продовжувати працювати з ним скільки потрібно. З ним так само легко працювати, як із звичайним пластиліном. Він не вимагає змочування водою і не дає тріщин, і добре тримає форму після закінчення скульптури. За бажання, ви завжди зможете зліпити з нього щось інше.

Представлений у трьох кольорах:

  • тілесний
  • оливковий
  • чорний

Керамічний пластилін Keraplast 

Керамічний пластилін виготовлений на основі натуральної глини і поєднує в собі властивості глини та пластиліну. З ним так само легко працювати як зі звичайним пластиліном, але, на відміну від звичайного, він застигає на повітрі через 24 години. Готовий виріб не вимагає термообробки, його можна розфарбовувати фарбами.

Керамічний пластилін Keraplast представлений у двох кольорах:

  • білий
  • теракотовий

Полімерна глина Fimo

Полімерна глина - це такий самий пластилін, але зі своїми відмінностями:
  • Полімерна глина вимагає термообробки. Вона не застигає сама собою.
  • Глина менш м'яка ніж пластилін, її необхідно довго розминати в руках. Вона не вимагає води, але не боїться її. Якщо потрібно швидко розм'якшити глину, її можна опустити в теплу воду 30℃-40℃ на 2 хвилини.

З полімерної глини часто роблять прикраси та фігурки. Готове, термооброблені вироби можна покривати фарбами та блиском.

Різноманітність відтінків полімерної глини Fimo допоможе зібрати потрібну палітру кольорів, а колекція Fimo Effect не залишить байдужими!

Як термообробляти полімерну глину

Є два способи термообробки:
  1. Запікання. Розігрійте духовку до 110℃. Викладіть виріб на застелену пергаментом жарівку. Коли духовка розігріється, помістіть жарівку із виробом у піч. Час запікання залежить від обсягу – для великого та товстого виробу знадобиться 30-40 хвилин, а для маленького та тонкого вистачить і 5-10 хвилин. Не бійтеся перетримати виріб, але не піднімайте температури вище вказаної. Після закінчення часу дістати лист з виробом і дати охолонути.
  2. Варка. Варка підійде для людей, які не мають можливості випікати виріб у печі. Налийте в каструлю води та закип'ятіть її. Помістіть виріб у окріп і накрийте кришкою. Залишіть на 30-50 хвилин. Після закінчення часу дістати за допомогою ложки і дати охолонути. Цей варіант підійде тільки для полімерної глини, термообробці якої достатньо 100℃. А якщо узяти більш вимогливий до температури матеріал, то виріб не застигне і зламається. У цьому методі не вдасться закріпити виріб як у духовці, тому він не підійде для тонких виробів, оскільки кипляча вода спотворить форму і виріб вийде нерівним.

Метод термообробки варто вибирати з 2 критеріїв:
  • Потрібна температура термообробки
  • Наявність духовки
 

Пластика Jam Clay

Пластика – це друга назва полімерної глини. Тобто ніякої різниці! Єдине це – температура обробки та ціновий сегмент. Пластику також використовують для ліплення прикрас та фігурок. Вона легко розминається у руках і добре тримає форму під час роботи.

Температура термообробки – 120℃-130℃, 15 хвилин на кожні 5-6 мм товщини виробу. В середньому 20-30 хвилин.

Через високу температуру термообробки пластиці не підійде метод варіння.

Пластика Jam Clay рясніє різноманітністю яскравих кольорів, і здається, що неможливо вибрати потрібний. Візьміть лише 5 кольорів:

  • червоний
  • синій
  • жовтий
  • білий
  • чорний

Пластика добре поєднується між собою і цих кольорів достатньо для створення всієї палітри відтінків.

 

Термопластик Поліморфус (Polymorfus)

Термопластик – це нещодавно винайдена суміш для ліплення. Це дрібні гранули пластику, які стають піддатливими та зручними для ліплення від 60℃. З нього ліплять фігурки, прикраси та іграшки. Його особливість – з нього можна ліпити повторно.

Як ліпити із термопластику

Помістіть термопластик у ємність з водою від 60℃ та вище. Потрібно ліпити прискорено, тому що пластик швидко застигає. Але навіть якщо так сталося – помістіть його у гарячу воду ще раз. Гранули білого кольору після контакту з гарячою водою стають прозорими. Вони прилипають один до одного і утворюють тягучу масу. Щоб зробити її кольоровою, додайте барвник для термопластику. Барвник можна додати у воду або вмішати його в термопластик руками. Якщо не використовувати фарбник, пластик після застигання стане знову білим.

Зробити термопластик знову твердим можна двома способами:

  • Дати охолонути самостійно
  • Занурити у холодну воду на кілька хвилин
Готовий виріб із термопластику водостійкий, міцний до механічних впливів і не змінюється через температуру зовнішнього середовища. Просто не нагрівайте його понад 60℃ і він прослужить вам довго.