Набори пензлів
Єдина складність: "Який набір обрати?"
Типи пензлів та їх відмінності
Від матеріалу, форми та розміру пензля залежить результат роботи. До вибору пензлів варто підходити відповідально. Починаючи з матеріалу ворсу пензля та закінчуючи фарбою, яку хочете використовувати.
Натуральні
Натуральні пензлі робляться з хутра тварин. Такі пензлі вважаються найзручнішими в роботі з фарбами на водній основі і коштують дорожче за синтетичні пензлі. Вимагають особливої уваги та догляду. Їх потрібно тримати подалі від сонця і використовувати тільки спеціальні розріджувачі. Від типу ворсу залежить, яка фарба підійде найкраще, і як вона буде лягати.
- Білка - найпопулярніше тваринне хутро, м'яке і еластичне. Пензлі з такого хутра часто круглі. Прекрасно підходить акварелі та іншим фарб на водній основі, добре тримаючи у собі воду. А ось із олією не дружить. Хутро занадто ніжне, і полізе від контакту з розчинником.
- Колонок. Колонок схожий на тхора, норку та ласку одночасно. Оскільки таких тваринок залишилося мало в природі, пензлі з його хутра використовуються рідко і коштують дорого. Пензель плоскої або циліндричної форми. Ворс біля основи пензля товстіший і жорсткіший, а на верхівці м'який, легкий і еластичний. Підходить для олійних фарб та фарб на водній основі.
- Соболь. Один із найдовговічніших типів пензля. Гнучкий пензель що вбирає в себе достатню кількість води, дозволяє художнику працювати в різних техніках. Добре підходять для акварелі та гуаші. Такий пензель важко дістати, і його ціна не для всіх.
- Поні. М'які, пухнасті пензлики для роботи з гуашшю, аквареллю та темперою. Кругла форма та гарне вбирання води. Доступний та бюджетний варіант.
- Коза. Довгий, еластичний ворс, який добре вбирає воду. Підходять для акварельного та японського живопису, каліграфії, для розпису батика та кераміки.
- Барсук. Ідеальні у роботі з олійними фарбами. М'які та пухнасті. Найчастіше зустрічається у вигляді прямої або контурного пензля.
- Синтетичні. Синтетичний пензель виготовлений з поліестерних та нейлонових волокон. Такі пензлі прослугують довше за рахунок своєї ненатуральності. Сонячні промені, комахи та розріджувач зашкодять або зруйнують ворс натурального пензля. Але синтетика такого не боїться. Пензли підходять під всі типи фарб - головне правильно вибрати форму.
Форми пензлів
У художніх магазинах зустрічаються пензлі різної форми.
Підбирати форму пензля потрібно виходячи з фарби та техніки, в якій працюватимете.
Круглі пензлі
Круглі пензлі нагадують формою краплю. Ця схожість добре визначає їхню властивість утримувати достатню кількість води, що дозволяє не занурювати пензель у фарбу постійно. Багато круглих пензлів мають виражений довгий тонкий кінчик, який зробить тонку лінію навіть якщо сам пензель великий. Круглі пензлі відмінно підходять для малювання аквареллю та гуашшю.
Котячий язик
Пензель у вигляді купола з гострим кінцем, якою наносяться дрібні деталі. Добре підходить для олії, акрилу та гуаші.
Плоскі пензлі
Широкі пензлі, якими дуже зручно робити заливку. Густий ворс рівномірно розподіляє фарбу по полотну. Підходить масло, гуаш, акрил та пастель.
Контурний пензель
Контурній пензель нагадує подібність трапеції: широка основа зовсім трохи звужується догори. На відміну від плоских пензлів, мають короткий ворс, що дозволяє легше контролювати товщину контуру. Олія, акрил, гуаш, пастель та вугілля відмінно підходять.
Пензлик віяло
Назва говорить сама за себе. Невеликий пучок ворсу у вигляді віяла робить колірну розтяжку. Використовується в роботі із сухою пастеллю та вугіллям.
Як доглядати за пензлями
- Мийте пензлі відразу після закінчення роботи з ними.Якщо малюєте акрилом, і ви перестали працювати з пензлем - помістіть його у воду. Акрил швидко висихає, і якщо не встигнути, відмити пензель від фарби буде неможливо.
- Ретельно промивайте та сушіть пензлі. Сушити пензлі потрібно ворсом вгору, інакше пензель заламається і виправити це буде нелегко.
- Натуральні пензлі зберігайте у футлярі подалі від сонця. Це допоможе вберегти пензлі від вигорання, та комах, які поїдають ворс.
Як чистити пензлі
Натуральні пензлі мийте спеціальними очисниками. Якщо використовувати звичайне мило – ворс стане жорстким і може випадати. Такий пензель вже нічим не можна виправити.
Пензель після акварелі недостатньо просто мити водою. Якщо це натуральній ворс – необхідно спеціальне мило для акварелі. Воно щадить, не зашкодить ворс і м'якість пензлів, та змиє всі залишки фарби.Для олійних фарб підійде господарське чи спеціальне мило, яке продається у художніх магазинах. На жаль, без мила тут не обійтись.
Синтетичні пензлі можна мити чим завгодно. Водою, будь-яким видом мила, спеціальними змивачами фарби з пензлів. Головне правильно сушити их – ворсом вгору.
Техніка миття пензлів
Намочіть пензель. Візьміть мило або розчин для очищення та нанесіть на ворс пензля. Якщо це мильний брусок - добре потріть вологий пензель об нього, щоб змилити. Змийте мило чи розчин водою. Промокніть пензель серветкою, якщо залишилося багато води. Поставте пензель у склянку ворсом до гори до повного висихання. Після висихання покладіть у футляр.
Набори пензлів DaVinci підходять для подарунка другові-художнику або просто для творчої людини. Творіть, малюйте, робіть прекрасне. Дотримуйтесь правил догляда і пензель прослужить вам довго.