Калька
Калька
Калька це прозорий папір, який використовується для перенесення зображення, ескізів, накладання зображення та багато чого ще.
Калька використовується для тренувань багатьма художниками. Завдяки прозорості калька дозволяє точно повести будь-яке зображення, яке знаходиться під нею.
Калька буває двох видів:
- Глянсова калька
- Матова калька
Глянсова калька щільна та підходить для роботи з тушшю. Завдяки щільній поверхні із захисним глянцевим покриттям така калька не дає туші просочуватися через неї. До мінусів можна віднести те, що через щільну кальку важко побачити малюнок без підсвічування знизу.
Матова калька це папір із напівпрозорим матовим покриттям, він не такий щільний, як глянсовий, тому більше підходить для роботи олівцем. Матова поверхня кальки злегка шорстка, тому цей папір відмінно підходить для малюнку олівцем.
Як малювати за допомогою кальки
Калька відмінно підходить для тренувальних малюнків, коли ви вивчаєте анатомію чи перспективу. Наприклад, чудовий спосіб навчитися малювати фігуру людини за допомогою кальки пропонує дизайнерка Zoe Hong. Калька потрібна для того, щоб обвести фігуру по фотографії та побудувати основні форми людського тіла.
Як використовувати кальку у Fashion-ілюстрації:
- Візьміть аркуш кальки будь-якого розміру, від А4.
- Роздрукуйте фігуру людини у потрібній позі, постарайтеся знайти контрастну фотографію з мінімумом одягу.
- Зафіксуйте кальку на фотографії. Папір найкраще прикріпити малярним скотчем або washi-tape.
- Позначте на аркуші кальки верх і низ фігури, проведіть лінію, яка буде центром тіла, вона повинна проходити між ключицями й доходити до підлоги на рівній відстані від ніг.
- Далі на аркуші кальки позначте овал голови, плечі, грудну клітку, таз, коліна та ступні людини. На матовій кальці для малюнку олівцем фігуру буде добре помітно.
- Не намагайтеся показати на кальці найдрібніші деталі. Калька потрібна для того, щоб навчитися схоплювати загальну фігуру та позу людини.
- Відкріпіть кальку від фотографії та переверніть її. Під кальку тепер покладіть чистий білий аркуш паперу.
- За малюнком на кальці, який тепер виявився перевернутий, намітьте сполучні частини між намальованими основними формами. Не прагніть реалістичності, до цього ще дійде.
- Знову переверніть кальку. Тепер ви бачите основні форми, і доповнений малюнок. Покладіть на цю кальку новий аркуш.
- На новому аркуші кальки зробіть контурний рисунок попередньої фігури. Зараз вам уже не потрібні частини конструкції, тому ви можете намалювати на новому аркуші кальки майже готову фігуру.
- Знову переверніть кальку. Виправте нерівності та додайте деталі. Віддзеркалене зображення допоможе виявити похибки малюнка, а хороша щільна калька дозволить багаторазово прати та виправляти малюнок олівцем.
- Наприкінці ви можете закріпити малюнок на матовій кальці лінером. Ваш croquis готовий, ви можете відсканувати та роздрукувати ваш малюнок, щоб додавати на нього будь-які деталі одягу.
Це варіант, як за допомогою кальки навчитися малювати людську фігуру.
Так само калька допоможе навчитися малювати портрети, тварин, архітектуру та ландшафти. Спочатку ви з фотографії переносите основні елементи на кальку, тобто берете тільки структуру, пропорції та композиції, а потім на самій кальці, як на аркуші звичайного паперу, доробляєте малюнок.
Як перенести малюнок з кальки на папір
На міцній матовій або сатиновій кальці приємно малювати й так, але вам може знадобитися перенести малюнок із кальки на папір назад. Це можна зробити двома способами:
- Використовуйте чорну копірку. На аркуш паперу покладіть аркуш чорного копіювального паперу, зверху покладіть вашу кальку з малюнком, і пройдіться по всіх лініях олівцем, лінером або ручкою. Спосіб надійний, але малюнок, що вийшов, на папері не буде стиратися.
- Переведіть зображення з кальки на папір. Для цього зворотний бік кальки, на якій зображено малюнок, покрийте шаром графіту за допомогою м'якого графітового олівця 6B або 8B. Потім переверніть кальку, щоб зафарбований бік торкався паперу, на який потрібно перевести зображення. Тонкою ручкою або гострим олівцем пройдіть по всіх контурах вашого малюнка. Щоб ви точно бачили, які лінії вже обвели, можна використовувати інший колір, наприклад червоний. Таким чином ви продавлюєте в місцях контурів кальку з графітовим шаром і малюнок друкується на папері. У такий же спосіб можна перенести зображення на полотно.
Калька це чудовий інструмент проміжного малюнка. Калька підходить для компонування зображення, роботи з попередніми начерками та перемальовування з книг та фотографій.
Калька для конспектів
Аркуші кальки можна використовувати для ілюстрацій у конспектах. Тим, кому доводиться багато малювати схем та ілюстрацій під час навчання, наприклад, медикам, фізикам чи культурологам, калька може заощадити величезну кількість часу. Покладіть її на малюнок у підручнику, перемалюйте важливі елементи, потім обріжте непотрібне і приклейте малюнок прямо в конспект за допомогою декоративного скотчу. Далі прямо на кальці ви можете підписати частини схеми та додати деталі. На якісній матовій кальці добре видно й олівці, і маркери.