Urban sketching: перемога над перфекціонізмом

Просмотров: 139

Завжди є професійні художники, які можуть тижнями працювати над однією роботою, вдосконалювати роботу до неперевершенності. Але ми з вами будемо вести розмову про інший підхід, про малювання, як хобі дорослої людини, у якої в запасі не дуже й багато часу на те, що дає їй радість. Тому з академічного малюнку ми зісковзнемо на сучасний урбан скетчінг.Тут ми прагнемо анти-ідеального малюнку. Він має бути простим, швидким, неідеальним, лінії натуральні, невимушені, як вийде, так і добре.

Що таке урбан-скетчинг

Суть скетчінгу у тому, щоб почути свободу руки і мислення. Друга суть - щоб гарно провести час, не тягнучи за собою валізу із мольбертом та колекцією фарб, а задовольнити потреби однією кишенею.

Але перед кожним новим малюнком нас зустрічає один і той самий чистий лист паперу. Страх чистого аркуша зустрічається у кожного, хто бере до рук пензлик або маркер. Та ми здолаємо його на диво швидко. Нам потрібно лише одне - примусити себе малювати якомога гірше. Саме так - якомога гірше.

Це не так просто, як здається на перший погляд. Психологія у тому, що наш внутрішній перфекціонист не дає нам зробити хоча б буть що, аби ми не зробили це недостатньо добре. Але, якщо тільки ми постараємося, щоб зробити так погано, як тільки можемо - результат нас здивує. Адже, наш найпоганіший варіант виявиться не таким вже й поганим. Он, ганок можна впізнати, а тут ніби й цегла прокльовується. Трішки доробити кольором - і скетч готовий.

Ваш перший урбан скетч - як це зробити

Для того, щоб створити наш перший урбан скетч, нам потрібен клаптик паперу - можна відірвати від важливого документу, та щось, що пише. Офісна ручка, обгризаний олівчик, забутий на столі кимось фломастер ярко рожевого кольору. Це все деталі, а нам важлива ідея, яку хочеться відобразити на папері. Навіть таким набором у нас вийде змалювати те, що ми бачимо.

Та, якщо хочеться спробувати наблизитися до інстаграмних скетчів, знадобиться трошечки більш професійний набір, але все ще мінімалістичний, яким, доречі, незрівняно приємніше зображати ту цегляну стіну і той кущик.


Відкриваємо наш робочий скетчбук, який не настільки красивий, щоб в ньому було шкода малювати. Спочатку візьмемо не найтоньший водостійкий лайнер, тому що самий тоненький залишимо на деталі, якщо на них буде енергія. Пам’ятаємо, що нам потрібно малювати не красиво, а так, щоб отримувати задоволення від процесу, тому впевненими кривими лініями розмічуємо, де у нас будуть стіни, де дах, де починається цегла. Якщо хочеться людей, можна і людей, але бажано однією лінією. Деталі нам зараз не потрібні.

Далі розмічаємо вікна, двері, балкони. Дуже просто, однією-двома лініями. Робіть їх так, як забажається, на референсах тут можна побачити, що воно робиться точно не під лінійку. Навпаки, свобода лінії дозволяє руці почуватися розкутіше, а головне - звільняє вас від того перфекціонизму і дозволяє дихати. 

Далі знаходимо найтемніші місця та заштриховуємо їх, як нам забажається тим самим лайнером, або можемо взяти холодний сірий або теплий сірий брашпен і показати тіні на нашому скетчі.

Наш урбан скетч практично готовий. А не пройшло і десяти хвилин на твердій лавочці. Тут підходить той самий момент, коли ми можемо додати деталі, за які чипляється увага. Знайдіть і виберіть три, їх буде достатньо. Для них можна взяти найтонший лайнер, щоб було просто відрізнити стіни від об’єктів.

Далі, якщо ми забажаємо, тільки, якщо забажаємо, ми можемо додати колір. Для початківців добре буде використати щось яскраве, графічне, щоб не страждати, вибираючи з невеликого набору кольорових інструментів у кишені той, що добре передасть відтінок напівтіні, яка падає від кіпарису на вечірній асфальт.
 

Ще краще те, що нам не потрібно, навіть не бажано, влучити кольором точно у наші контури. В сучасному скетчингу має бути свобода, навіть деяка недбалість.

Для кольорових плям добре підходить яскравий брашпен вашого улюбленого відтінку.. Може знадобитись ще один, більш пастельного відтінку для сонячних стін, якщо захочеться чогось спокійнішого. Для досягнення ефекту акварелі, яку не дуже зручно замішувати на лавочці, ми можемо використати завчасно заправлений брашпен з водою, він чудово вміє працювати з брашпенами, якщо спочатку нанести на папір колір і тільки потім розбавити його водою, не навпаки. Або ж інший варіант - замість брашпенів можна використовувати базовий набір акварельних олівців, які будуть давати можливість м’яких переходів, та більш складних кольорів.

Ну, все. Ви молодець. Вітаємо з вашим першим урбан скетчем. Для наступних ось вам для натхнення відео.
 

рекомендуемые

Набір маркерів Copic Ciao Set "Sea", 6 шт
714 грн.

Набір спиртових маркерів Copic Ciao - Виробник: Copic (The Too Group) - Країна виготовлення: Японія - Серія: Copic Ciao - Об'єм чорнил в 1 маркері: 1.4 мл - Назва набору: Copic Ciao Set "Sea" - Кількість маркерів: 6 - Кольори в наборі: C3, G21, BG72, B93, 100, 0 - Пластикова упаковка Спиртові маркери Copic Ciao - серія універсальних маркерів, що ідеально підходить для початківців. Маркери мають твердий широкий накінечник з одного боку та гнучкий, у вигляді пензлика, з іншого. Від професійніших лінійок маркери Copic Ciao відрізняє тільки менший вміст чорнил та простіший дизайн, що робить їх доступнішими, та дозволяє насолодитися малюванням у повному обсязі. Кольори в наборі гармонійно підібрані для створення повноцінної ілюстрації. Маркери підходять для малювання манги, ілюстрацій та образотворчого мистецтва. Маркери мають безпечні для дітей ковпачки, а колір і код можна знайти на корпусі. До серії маркерів входить 180 кольорів, які легко змішуються між собою. По закінченню чорнил маркер можна перезаправити за допомогою Copic Ink та використовувати знову. Якщо накінечник маркера стерся чи зламався - його можна дістати та замінити на новий. ..

Набір маркерів Copic Sketch Set "Sketching Grays", 5 + 1 шт Відсутній
Набір маркерів Copic Sketch Set "Sketching Grays", 5 + 1 шт
774 грн.

Набір спиртових маркерів Copic Sketch Sketching Grays Виробник: Copic (The Too Group) Країна виготовлення: Японія Серія: Copic Sketch Об'єм чорнил в 1 маркері: 1.8 мл Назва набору: Copic Sketch Set "Sketching Grays" Кількість маркерів: 5 + 1 лайнер Товщина лайнера: 0.5 Упаковка: пластик Кольори в наборі: N0, N2, N4, N6, N8 Спиртові маркери Copic Sketch – серія універсальних маркерів, яка вважається всесвітнім бестселером. Маркери мають жорсткий широкий накінечник з одного боку і гнучкий, у вигляді пензлика, з іншого. Ці маркери популярні у сфері дизайну, ілюстрації та образотворчого мистецтва. На ковпачку кожного маркера зображено колір чорнила та колірний код для швидкої навігації та можливості легко підібрати необхідну палітру відтінків для малювання. До серії маркерів входить 358 кольорів, які легко змішуються між собою. По закінченню чорнил маркер можна перезаправити за допомогою Copic Ink та знову використовувати. Якщо накінечник маркера стерся чи зламався – його можна дістати та замінити на новий. Кольори в наборі гармонійно підібрані для створення повноцінної ілюстрації. ..

Набір маркерів Copic Sketch Set "Blending Basics", 5 + 1 шт
1103 грн.

Набір спиртових маркерів Copic Sketch Blending Basics Set  - Виробник: Copic (The Too Group) - Країна виготовлення: Японія - Серія: Copic Sketch - Об'єм чорнил в 1 маркері: 1.8 мл - Назва набору: Copic Sketch "Blending Basics" - Кількість маркерів: 5 - Товщина лайнера: 0.3 - Упаковка: пластик - Кольори в наборі: R43, R46, Y13, Y19, B00, B04 Спиртові маркери Copic Sketch – серія універсальних маркерів, яка вважається всесвітнім бестселером. Маркери мають жорсткий широкий накінечник з одного боку і гнучкий, у вигляді пензлика, з іншого. Ці маркери популярні у сфері дизайну, ілюстрації та образотворчого мистецтва. На ковпачку кожного маркера зображено колір чорнила та колірний код для швидкої навігації та можливості легко підібрати необхідну палітру відтінків для малювання. До серії маркерів входить 358 кольорів, які легко змішуються між собою. По закінченню чорнил маркер можна перезаправити за допомогою Copic Ink та знову використовувати. Якщо накінечник маркера стерся чи зламався – його можна дістати та замінити на новий. Кольори в наборі гармонійно підібрані для створення повноцінної ілюстрації. ..

Категорії