Bullet Journal і капучінові котики

Просмотров: 1176

Що таке булет джорнал і звідки він взявся

Bullet Journal - це той самий блокнот у крапку, який вам сподобався на полиці, але ви не знали, що з ним можна робити.

Bullet Journal починався 7 років тому, як революційна техніка ведення щоденника для сучасного темпу життя.

Райдер Керолл, який вигадав буллет джорнал, хотів зробити максимально мінімально. Саме так. Щоб його система працювала для кожного, від школяра до гендиректора великої компанії. Ніяких абзацев розмірковувань, ніяких філософічних “писати чи не писати пост, ось в чому питання”, ніяких вступів до кожної сторінки у вигляді трекеру погоди, настрою, кількості випитої води і таке інше.

Головне - це система пошуку і індивідуальна естетика кожного щоденника. Систему пошуку розробив містер Керолл, а над естетикою дозволив нам працювати самостійно.

Буллет Джорнал тому і став ідеальним щоденником для мільйонів різних людей, що зміг поєднати дві протилежні переваги: вам ніколи не знадобиться одразу вирішувати, куди треба розмістити ту чи іншу думку, перед тим, як її записати, втрачаючи тим самим цінний час і неперервність потоку вашої креативності.

Для того, щоб розібратися у основах, є відео, і книжка Райдера (поки що англійською). Для розуміння, що як достатньо відео.

За декілька років, які світ знає про концепт буллет джорнала, виросла величезна спільнота творчих людей, для яких щоденник, при своїй атомарній структурі, перетворився на місце відпочинку, творчості, медитації, сховища від реального світу, та інтимний простір, де можна побути чесним із собою. Тепер, в інстаграмі та пінтересті є сотні тисяч прикладів ідеалістично виповнених щоденників з елегантним декором і неперевершеними деталями.

Саме для такої творчої спільноти ми відкриваємо наш власний куточок буллет джорналу, де ви зможете знайти все більше брашпенів, лайнерів, маркерів, washi тейпів, лінійок та біндерів для естетичного захоплення декоруванням свого Bullet Journal.

Декілька прикладів для натхнення:










 

Чому мені варто спробувати булет джорнал?

Bullet Journal це ідеальне місце для самовираження, і найголовніше в ньому те, що він залишається особистим щоденником, тому цей порив творчості зовсім необов’язково комусь потім показувати. Це звільняє від того тиску, що буває у митців від думки про те, що роботу потрібно буде демонструвати, і слухати оцінки та критику. Але ж тут - тільки ви, і більше нікого. Розправляє крила, правда?

В декоруванні Bullet Journal є декілька трендів. Це можуть бути скетчі лайнерами, дорослі ботанічні іллюстрації кольоровими олівцями, lettering брашпенами.

Простий і сумний трекер бюджету, завдяки по-японськи тендітним кольорам маркерів Zebra Mildliners, перетворюється на картинку, яка прямо таки іскрить радістью.



Трекер вашого настрою, замість суворої таблички, може бути ніжними пелюстками сакури, потрібні лише один-два лайнери Sakura Micron та пастельно-рожевий Sakura Koi Brushpen.



Календар, до якого хотілося б записувати не тільки дату сплати комуналки, а ще й прогулянки з друзями, походи у кіно, або вечір з улюбленою книжкою, можна зробити за допомогою Copic markers, Sign Pen для леттерінгу, та Sakura whitе gel pen, для відблисків.



Вже не кажемо про неймовірний простір для творчості завдяки washi tapes, які маюсь довгу історію у японьких традиціях виготовлення паперу.



За роки існування тренду bullet journal, у самій спільноті вже з’явились фаворити серед естетичної канцелярії, якою найбільш приємно робити такі розвороти.

Чому завжди хочеться ще один блокнотик і до нього ручку

Вже навіть з’являється такий кумедний “синдром”, як stationery addiction, залежність від канцелярії. Це коли ти декілька раз за тиждень заходиш до канцтоварів або до художнього магазину на новою ручкою, маркером, лайнером, пензликом чи блокнотиком, тому що саме такого в тебе ще нема, і просто необхідно його купити, а потім сидиш і думаєш, чим заповнювати десятки пустих блокнотиків, які займають усе місце на двох полицях. Так от, bullet journal і декорування щоденників - це один із найприємніших способів зайняти чимось білі сторінки.

Якщо ви обираєте ваш перший буллет джорнал, то тут вимога одна - блокнот має бути у крапку. Це найзручніший варіант, який дозволяє вам і писати, і малювати.

Якщо ви плануєте малювати копіками, або навіть аквареллю - зверніть увагу на щільність паперу. Найпростіші блокноти від Buromax та Axent мають всього лише 80г/м3, а оригінальний Bullet Journal від Leuchtturm1917 та інші подібні блокноти, які витримують будь-яке знущання фарбами - мають 160г/м3.

Категорії